Örnek olmasın adına bir rp.
inthemes
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Yönetim
Puanlar
Enler
Kurgular
Sayfanın Üstü
Sayfanın Altı
Discord

Örnek olmasın adına bir rp. Empty Örnek olmasın adına bir rp.

Perş. Nis. 21, 2011 8:24 pm
Venomous
Yönetim
Yönetim

Kişi sayfası
Tecrübe Puanı: 15
Ek
Tanrılar mı kıskanıyor beni,
Yoksa yalnızlığım kaderimin nispeti mi?
Varlığım kıracaksa seni,
Ver elini,
Dokunursam alev alır, silinirim...
Kaybolur ruhum, bedenim unutur cennetini.
Umarsızca kabuslarına sığınırım...

Fezadan karaya gizemli bir fısıltı süzülür, dolanır insanların arasında, çaresizliğin somut rengi beyaza dokunur usulca. Her yeri kaplayan o beyaz katmana. Kar. Kış boyunca neredeyse kendini göstermekten çekindiğini düşündürecek kadar az görülmüştü kar. Ama o gün, beyazlık şehrin üzerinde soğuk bir yorgan gibiydi.

Beyazın birden çok anlamı vardır. Her rüya da yeniden anlam alır, her düşünce ile başka süslenir sanki. Beyaz bazen yeni evlenen gencecik kızların gelinliği, bazen ayaza tutulmuş zavallıların tenindeki burukluk, bazense bir cesede bürünmüş ölümdür. Oysa zavallı, düşünmekten aciz insan güruhu, fikir yormaksızın ‘saflık’ der çıkar işin içinden. Onların hayatlarında eksik olan yorum gücü, bu karmaşık rengin anlam yoksunluğu haline gelir zamanla. Evet, beyaz bu yüzden yalnızdır, diğer bütün renklerden ayrı, tenha bir yerde. Çünkü onun anlamını çözen olmamıştır. Düşünceleri bu denli karmaşık akıntılara kapılmışken, Ionine kendini biran için beyaza benzetti. Sahi, onun yalnızlığı anlaşılmamasından mıydı? Yo, o yalnızdı, çünkü böyle istiyordu. Onu anlayamayan diğerleri değil, aksine diğerlerini anlamayan oydu. Çevresindeki insanların sığ düşüncelerinin boyutları ürkütücüydü çoğu zaman onun için. Ve eğer onlar Ionine’e yaklaşacak olurlarsa, onun düşüncelerinde boğulurlardı.

Garipsediği bir özlemle sıcak kahve kupasını avuçlarının arasına alıp, dudağına götürürken, kafenin en tenha masasına oturmuş olmanın yarattığı içsel huzurun keyfini çıkararak dışarıyı izliyordu. Kar altında olmasına rağmen kaldırımlar hala aceleci insanlarla doluydu. Farklı yönlerde onlarca insan etrafına dahi bakmadan var gücüyle yürüyordu. Boğazı, sıcak bir yudum çikolatanın yarattığı zevk ile gıdıklanırken, gözlerini, zevki daha doyumsuz kılmak için yumuverdi. İşte! İnsanlığın rahatlamak için terapistlere değil, bir fincan sıcak çikolataya ihtiyacı vardı aslında. Ionine bu gerçeği uzun süre önce fark etmişti.

Areous’tan Caeruleus’a babasının peşinden, bir iş semineri için sürüklenmişti. Kaldıkları, babasının nadir kıydığı paralardan bir kısmının eseri olan lüks otelde, bilmediği bir yoksunluğun krizi ile kendini sokağa atmıştı. Bulunduğu kafenin önünde, burnuna dolan leziz kokunun esiri olana kadar da nereye ya da ne için gittiğinin bilincinde değildi. Aradığı şey sıcak çikolataydı, en sevdiği içecek. Fazla düşünmeden kendini kafeye bırakmış ve mümkün olan en tenhadaki masaya oturmuştu. İnsanlarla iletişim kurmazdı, bunun nedeni onlar hakkında sağlam ve olumsuz genellemelere sahip olmasıydı.

Masasına birinin oturduğunu fark ettiğinde bakışları sıcak çikolatasında sabitlenmiş vaziyette düşünmekteydi. Usulca kafasını kaldırdı ve Lucens’den tanıdığı bir kız öğrencinin kararsız surat ifadesiyle karşılaştı. Doğru düzgün konuşmuşlukları olmasa da adının Cassidy olduğunu biliyordu. Kız kendisinden izinsiz masasına oturup selam verdikten sonra, Ionine inat yapar gibi sıcak kupasına biraz daha sokuldu. "Merhaba, Endius." Endius? ‘Ah, ilk ismim’ diye iç geçirdi Ionine, bu ismi kullanmazdı ancak aralarında geçmişe dair bir sohbet bulunmayan bu kız bunu bilmiyordu işte. Durumu mesele etmeye gerek görmedi Ionine. “Merahaba, Cassidy. Ben de tam kalkıyordum.” Kelimeler ağzından her zamanki ahenkli tonda çıkıyordu. Şiirlerle bu denli haşır neşir olan biri için bu düzen merakı anormal sayılmazdı nasılsa. Sıcak çikolatasından koca bir yudum daha aldı. Evet, rahatlamaya ihtiyacı vardı.

Similar topics